Menu
Klubnyt 24. oktober kl. 16:41
Trøjesponsor U11 Piger - med underrubrik
Klubnyt
Serie 4
Klubnyt
Serie 1
Klubnyt
Kasserer søges
Kommende hjemmekampe
August 2016
2.
tirsdag
18.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
Senior
Træningskampe senior/Ynglinge • Pulje 1
Skælskør Stadion
Høng GF
Skælskør Stadion
14.
søndag
11.00
Skælskør BI
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 8
Skælskør Stadion
Fuglebjerg/Sandved-Tornemark
Skælskør Stadion
14.
søndag
11.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (01) • Pulje 5
Skælskør Stadion
Karrebæk IF
Skælskør Stadion
17.
onsdag
18.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (98-99) • Pulje 4
Skælskør Stadion
Vemmelev SGI
Skælskør Stadion
18.
torsdag
18.30
Skælskør BI
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 4
Skælskør Stadion
Vemmelev SGI
Skælskør Stadion
20.
lørdag
10.00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (04) • Pulje 7
Skælskør Stadion
Suså IF
Skælskør Stadion
20.
lørdag
10.54
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Efterårsserie 20/8 • Pulje 1
Dalmosehallen
B. 73, Slagelse
Dalmosehallen
20.
lørdag
11.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (05) • Pulje 5
Skælskør Stadion
Vallensbæk IF
Skælskør Stadion
20.
lørdag
11.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) • Pulje 5
Skælskør Stadion
Langebæk Alliancen
Skælskør Stadion
20.
lørdag
12.42
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Efterårsserie 20/8 • Pulje 1
Dalmosehallen
Suså IF
Dalmosehallen
20.
lørdag
13.00
Skælskør BI
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 7
Skælskør Stadion
Benløse IF
Skælskør Stadion
21.
søndag
11.00
Skælskør BI
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 7
Skælskør Stadion
Slagelse IK
Skælskør Stadion
22.
mandag
18.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (05) • Pulje 3
Skælskør Stadion
Herfølge BK
Skælskør Stadion
23.
tirsdag
18.00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (00) • Pulje 4
Skælskør Stadion
Nakskov
Skælskør Stadion
26.
fredag
18.00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (00) • Pulje 4
Skælskør Stadion
Næstved I.F.
Skælskør Stadion
26.
fredag
18.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (98-99) • Pulje 4
Skælskør Stadion
Kalundborg GB
Skælskør Stadion
27.
lørdag
10.00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (05) • Pulje 7
Skælskør Stadion
Suså IF
Skælskør Stadion
27.
lørdag
13.00
Skælskør BI
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 7
Skælskør Stadion
Vetterslev-Høm GF
Skælskør Stadion
27.
lørdag
15.30
Skælskør BI
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 4
Skælskør Stadion
Nyråd IF
Skælskør Stadion
28.
søndag
11.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (01) • Pulje 5
Skælskør Stadion
B. 73, Slagelse
Skælskør Stadion
September 2016
3.
lørdag
10.18
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Efterårsserie 3/9 • Pulje 1, 2 baner
Herlufsholm Stadion
Herlufsholm GF
Herlufsholm Stadion
3.
lørdag
11.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (05) • Pulje 3
Skælskør Stadion
Lynge-Broby IF
Skælskør Stadion
3.
lørdag
11.48
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Efterårsserie 3/9 • Pulje 1, 2 baner
Herlufsholm Stadion
Suså IF
Herlufsholm Stadion
3.
lørdag
12.00
Skælskør BI
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 8
Skælskør Stadion
Høng GF
Skælskør Stadion

DBU Sjælland

DBU.DK

BOLD.DK