Menu
Klubnyt 17. april kl. 01:35
Træningslejer U17 & U19
Kommende hjemmekampe
August 2016
27.
lørdag
13.00
Skælskør BI
-
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 7
Skælskør Stadion
Vetterslev-Høm GF
Skælskør Stadion
27.
lørdag
15.30
Skælskør BI
livescore
3 - 3
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 4
Skælskør Stadion
Nyråd IF
Skælskør Stadion
28.
søndag
10.36
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U11
U11 drenge 5-mands (06) begynder- 28. august • Pulje 1
Gyrstinge Skole
Borup IF
Gyrstinge Skole
28.
søndag
11.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (01) • Pulje 5
Skælskør Stadion
B. 73, Slagelse
Skælskør Stadion
28.
søndag
11.48
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U11
U11 drenge 5-mands (06) begynder- 28. august • Pulje 1
Gyrstinge Skole
Holbæk B&I
Gyrstinge Skole
31.
onsdag
18.00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening (1)
Herrer
U19
Ungdomspokal U19 Drenge (98-99) 16/17 • P1
Skælskør Stadion
Vemmelev SGI (1)
Skælskør Stadion
31.
onsdag
18.00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening (2)
Herrer
U17
Ungdomspokal U17 Drenge (00-01) 16/17 • P1
Skælskør Stadion Kunstgræs
Næstved I.F. (Divisionen)
Skælskør Stadion Kunstgræs
September 2016
3.
lørdag
10.18
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Efterårsserie 3/9 • Pulje 1, 2 baner
Herlufsholm Stadion
Herlufsholm GF
Herlufsholm Stadion
3.
lørdag
11.48
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Efterårsserie 3/9 • Pulje 1, 2 baner
Herlufsholm Stadion
Suså IF
Herlufsholm Stadion
3.
lørdag
12.00
Skælskør BI
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 8
Skælskør Stadion
Høng GF
Skælskør Stadion
10.
lørdag
10.00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (04) • Pulje 7
Skælskør Stadion
Ringsted IF
Skælskør Stadion
10.
lørdag
10.00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (05) • Pulje 7
Skælskør Stadion
Fuglebjerg IF
Skælskør Stadion
10.
lørdag
11.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (05) • Pulje 5
Skælskør Stadion
Rishøj Boldklub
Skælskør Stadion
10.
lørdag
13.00
Skælskør BI
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 7
Skælskør Stadion
B. 73, Slagelse
Skælskør Stadion
10.
lørdag
15.00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (98-99) • Pulje 4
Skælskør Stadion
TFC Odsherred
Skælskør Stadion
10.
lørdag
15.30
Skælskør BI
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 4
Skælskør Stadion
Dianalund/Stenlille
Skælskør Stadion
11.
søndag
11.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (01) • Pulje 5
Skælskør Stadion
Vemmelev SGI
Skælskør Stadion
17.
lørdag
10.00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (04) • Pulje 7
Skælskør Stadion
FC Storebælt
Skælskør Stadion
17.
lørdag
11.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (05) • Pulje 3
Skælskør Stadion
Solrød FC
Skælskør Stadion
17.
lørdag
11.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) • Pulje 5
Skælskør Stadion
Faxe BK
Skælskør Stadion
17.
lørdag
12.00
Skælskør BI
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 8
Skælskør Stadion
Dianalund IF
Skælskør Stadion
24.
lørdag
10.00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (05) • Pulje 7
Skælskør Stadion
Sct. Jørgens IF
Skælskør Stadion
24.
lørdag
10.00
Skælskør BI
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 7
Skælskør Stadion
Dianalund IF (2)
Skælskør Stadion
24.
lørdag
10.00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (01) • Pulje 5
Skælskør Stadion
Sørbymagle IF
Skælskør Stadion
24.
lørdag
10.00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Efterårsserie 24/9 • Pulje 2, 2 baner
Næstved Stadion
IF 62, Dalmose
Næstved Stadion
24.
lørdag
11.12
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Efterårsserie 24/9 • Pulje 2, 2 baner
Næstved Stadion
Præstø IF
Næstved Stadion
24.
lørdag
11.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (05) • Pulje 5
Skælskør Stadion
Solrød FC (2)
Skælskør Stadion
24.
lørdag
11.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (05) • Pulje 3
Skælskør Stadion
AIK 65 Strøby Fodbold
Skælskør Stadion
24.
lørdag
11.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (00) • Pulje 4
Skælskør Stadion
Ringsted IF
Skælskør Stadion
24.
lørdag
11.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) • Pulje 5
Skælskør Stadion
Præstø IF
Skælskør Stadion
24.
lørdag
13.00
Skælskør BI
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 7
Skælskør Stadion
FC Ølby
Skælskør Stadion
24.
lørdag
15.30
Skælskør BI
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 4
Skælskør Stadion
Karrebæk IF
Skælskør Stadion
29.
torsdag
18.15
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (05) • Pulje 3
Skælskør Stadion
Lynge-Broby IF
Skælskør Stadion
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (04) • Pulje 7
Skælskør Stadion
Herlufsholm GF
Skælskør Stadion
1.
lørdag
10.00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (05) • Pulje 7
Skælskør Stadion
Holmegaard GB
Skælskør Stadion
1.
lørdag
10.18
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Efterårsserie 1/10 • Pulje 2, 2 baner
Herlufmaglehallen
Spjellerup FC
Herlufmaglehallen
1.
lørdag
10.54
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Efterårsserie 1/10 • Pulje 2, 2 baner
Herlufmaglehallen
Næstved I.F.
Herlufmaglehallen
2.
søndag
11.00
Skælskør BI
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 8
Skælskør Stadion
Ringsted IF
Skælskør Stadion
6.
torsdag
17.30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (05) • Pulje 5
Skælskør Stadion
Taastrup FC
Skælskør Stadion
7.
fredag
18.00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (98-99) • Pulje 4
Skælskør Stadion
Dianalund IF
Skælskør Stadion
7.
fredag
18.00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (00) • Pulje 4
Skælskør Stadion
Holmegaard GB
Skælskør Stadion

DBU Sjælland

DBU.DK

BOLD.DK